You are currently viewing СТРАТЕГІЧНИЙ ЗАПАС  ПРОДУКТІВ НА ЗИМУ В УМОВАХ ВІЙНИ: ЯК ПІДГОТУВАТИ.

СТРАТЕГІЧНИЙ ЗАПАС  ПРОДУКТІВ НА ЗИМУ В УМОВАХ ВІЙНИ: ЯК ПІДГОТУВАТИ.

  • Автор запису:
  • Час читання:2 mins read

Поточна зима не схожа на жодну з попередніх: Україна зустріла її в умовах війни. Сьогодні ми маємо пам’ятати про всі загрози й ризики, які несуть за собою бойові дії, розгорнуті на території нашої країни та намагатися максимально убезпечити себе по всіх можливих напрямках. Журналісти «Спільнота медіа» вже розбиралися, як захистити себе і своє житло від холоду. Новий матеріал – про те, яким має бути стратегічний запас харчів для українців на випадок  можливого дефіциту продовольства.

Швидкість та економічність приготування

“Враховуючи загрози для української енергетики, наразі кожній родині важливо мати стратегічні запаси харчів, – коментує журналістам  «Спільнота медіа» економічний експерт Михайло Крапивко. – При цьому продукти харчування мають бути в такому вигляді, в якому вони не потребують значного часу та енергії на приготування. Насамперед мова йде про консерви, каші з тушкованим м’ясом та продукти швидкого приготування”.

Головне правило запасу: Поживність

Запасаючись харчами, враховуйте інтереси та чисельність своєї родини, а також норми споживання їжі. При цьому намагайтеся  дбати про те, щоб ваш щоденний раціон був збалансований, містив білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали в необхідній кількості. Адже під час війни важливо підтримувати організм у здоровому стані, здатним протистояти стресу.

Експерти не радять похапцем та наввипередки скуповувати все, що ви побачите на полицях супермаркетів. Навпаки, намагайтеся ретельно складати меню. 

“ГОТУЄМО ЗАПАС КОЖНОГО РОКУ”

Альпіністка Євгенія Рудницька поділилася зі «Спільнота медіа» своїми лайфхаками.  Дніпрянка, за плечима якої чимало екстремальних гірських маршрутів, до проходження яких вона звикла ретельно готуватися, розповідає: разом з чоловіком і сином-школярем запасається продуктами харчування на зиму вже протягом п’яти років,  тож до нинішньої, складної зими, їхня родина виявилася готовою.

«Взимку ми намагаємося мінімізувати виходи в магазин, хіба що за чимось свіженьким – яйцями чи мандаринами. Традиційно влітку ми робимо домашню консервацію з городини, спускаємо у погріб власні овочі й трохи фруктів, тушонку з риби та птиці, виготовлену власноруч. По осені купуємо оптом те, чого не вистачає  – олію, макарони,чай та каву, горіхи, сухофрукти. Єдине, що цього року змінилося для мене як для господарки у процесі підготовки до зими – я не надто заповнюю морозилку, бо не хотіла б опинитися з купою розморожених продуктів в умовах блекауту».

Євгенія РУдницька, альпінистка

Стратегічний запас продуктів харчування для родини з трьох осіб виглядає наступним чином:

  • М’ясні та рибні консерви, а також консервовані овочі, бобові. Такі консерви мають тривалий строк зберігання та високу харчову цінність.
  • Крупи. Віддавайте перевагу високонутрітивним крупам: гречці, вівсянці, пшону. Також зупиніть свій вибір на булгурі та кус-кусі. Що важливо, ці крупи не потребують довгого варіння. 
  • Макаронні вироби.
  • Продукти швидкого приготування. Вони компактно розфасовані та можуть врятувати у найскрутніших умовах.  Для приготування «швидкої» локшини або картопляного пюре достатньо лише склянки окропу. В крайньому випадку, за відсутності гарячої води, можна погризти суху вермішель.
  • Сухарі, хлібці, крекери. Вони не черствіють, на відміну від хлібобулочних виробів, тож є гарною альтернативою хлібу.
  • Борошно. На випадок, якщо з полиць магазинів зникне хліб, доведеться випікати його самостійно.
  • Ультрапастерізоване молоко, яке можна зберігати тривалий час. 
  • Олія.
  • Сіль, цукор. Щодо солі, то через зупинку підприємства «Артемсіль» варто заздалегідь поповнити запаси цього стратегічного продукту з огляду на нестачу солі у продажу.
  • Чай, кава.
  • Солодощі: печиво, цукерки, халва, козинаки, згущене молоко. Невелика кількість солодощів для щоденного вжитку дозволить відновити запас вуглеводів. 
  • Питна вода в необмеженій кількості.
  • Нутріціологи радять також запастися сухофруктами і горіхами. Горіхи калорійні, насичені корисними мікроелементами. Для того, щоб втамувати голод, достатньо невеликої жменьки горіхів – волоських, мигдалю. Також варто купити натуральний шоколад і вживати невеликими порціями. Для любителів натурального харчування добре підійдуть заготовлені горіхово-цукатно-медові суміші.

Якщо у вашій родині є маленькі діти, додайте до списку молочну суміш та дитяче пюре.

Доки у родині є гроші, а в супермаркетах – харчі, експерти зі стратегій виживання не радять чіпати запаси стратегічних продуктів. Прибережіть їх на «чорний» день.

Будемо сподіватися, що такий день для українців не настане!

Журналістка: Ольга Журавель

Залишити відповідь